amerika vizesi

Amerika Vizesi

Amerika, ya da tam ismiyle Amerika Birleşik Devletleri (ABD), her yıl ülkemizden binlerce öğrenci, turist ve işadamını, h1 vizesi, h2 vizesi, f1 vizesi, h2b vizesi ve diğer bir çok vize çeşidi ile misafir eden, dost bir ülkedir. Amerika'nın ülkemizden en çok talep görmesinde eğitim sistemi (özellikle üniversiteleri), sinema sektörü ve bir çok buluşa imza atan hastanelerinin payı büyüktür. Bu nedenledir ki, buraya gitmek isteyenlerin büyük bölümünü sanatçılar, doktorlar ve öğrenciler oluşturur.

Dünya'nın en iyi üniversiteleri, dil okulları ve Dünya çapında en önemli hastaneler Amerika’da bulunmaktadır. Ülkenin geçmişi bizim kadar eski olmadığı için ve bir kıta olarak burası en son keşif edildiğinden, ülkede pek tarihi eseri yoktur. Bu nedenle Amerika tarihi bir ülke olarak fazla bilinmez, daha çok teknoloji ve icatları ile ünlü bir ülke olarak ortaya çıkar. Sıcak denizlerinin olmayışı da yine en önemli eksiklerindendir. Bu da yaz turizmi açısından yine rağbet görmemesinin en önemli nedenidir.

Amerika vizesi de bahsettiğimiz gibi, özellikle öğrenciler tarafından yoğunlukla talep gören bir vize çeşididir. Ancak turistik amaçlar ve ticari amaçlarla, gerek bireysel gerek grup vizeleri talepleri ile de karşılaşmaktayız. Amerika vize işlemleri ve vize prosedürü ile ilgili detayları aşağıda sizler için listeledik. Burada temel olarak hazırlamanız gereken unsurlar ve bunların özelliklerini bulabilirsiniz.


vizenizi biz alalım Bize Amerika Vize danışmanlığı şirketi olarak size vize işlemlerinizde yardımcı olmak için buradayız ve bu işlemler ile uğraşmadan ve strese girmeden vizemi alayım şeklinde düşünüyorsanız, size vize danışmanlık bölümümüzü ziyaret etmenizi öneriyoruz. Burada size sunabileceğimiz danışmanlık hizmetlerimizin detaylarını bulabilirsiniz. Ya da dilerseniz bizi iletişim numaralarımızdan arayarak direkt olarak bu bilgileri ilk ağızdan da öğrenebilirsiniz. Türkiye'nin neresinde olursanız olun, bulunduğunuz lokasyondan bağımsız olarak hizmetlerimizden 100% yararlanmanız mümkündür.
Amerika vizenizi almak için çoğu zaman ofisimize gelmenize bile gerek kalmamaktadır, bu da işlemlerinizi bulunduğunuz yerden yapabilmemizi ve vize aşamasına kadar rahat etmeniz anlamına gelir ki bu büyük bir kolaylık sağlar.

Aşağıda Amerikan vizesi için gereken evraklar ve diğer detayları bu vize türü için ön bilgi teşkil etmesi amaçlı sizler için listelemeye çalıştık. Bu bilgiler ışığında en azından sizden istenebilecek belgeler hakkında bilgi sahibi olabilir ve vize hazırlığınızı buna göre planlayabilirsiniz.

amerika vize işlemleri

Amerika Vize işlemleri (gerekli belgeler)

En az 6 ay geçerli pasaport
Pasaportunuz, Amerika'ya giriş yapmayı düşündüğünüz tarihten itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.
I-20 öğrenci kabul belgesi (Amerikaya öğrenci olarak vize alacaklar için)
ABD'de kayıt olduğunuz okulun onaylayıp gönderdiği belgedir. Bu belgeyi yalnızca eğitim alacağınız kurum sağlayabilir. Bu belgede size ayrılan kısmı imzalamanız istenecektir.


Bir adet vesikalık fotoğraf( 5cm x 5cm ebadında )

Fotoğrafınız kesin olarak belirlenmiş kurallara uygun olmalıdır. Fotoğrafta aranılan kurallar şunlardır:
1. Fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Tüm yüzü içine alarak çekilen fotoğrafınız direkt kameraya bakarmış gibi çekilmiş olmalıdır.
2. Yüz, fotoğrafın yaklaşık yüzde 50'sini kapsamalıdır.
3. Fotoğrafın arka fonu beyaz renkte olmalıdır. Diğer renkler uçuk bile olsa kabul edilmemektedir
4. Fotoğrafın boyutları 50 mm x 50 mm olmalıdır ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi/uzunluğu 25 mm - 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28 mm - 35 mm olmalıdır.
5. Fotoğraf başvuran kişiyi açık şekilde tanımlamalıdır.
6. Başvuru sahipleri düzgün giyinmiş olmalı ve şapka ve benzeri aksesuarlar takmamalıdır. Üniforma ya da başvuru sahibinin saçını veya başka özelliklerini kapayacak eşarp, baş örtüsü, türban giyilmemelidir. Eğer başvuru sahibi dini olarak baş örtüsü (türban) giymek zorunda ise, fotoğrafta iki kulak ve alın açıkça görünmelidir.
7. Fotoğraf çerçevesiz basılmalıdır.
8. Arka fonu desenli veya koyu renkli fotoğraflar hiçbir şekilde kabul edilmez. Fotograflarda rötuş veya photoshop benzeri programlarla yapılmış iyileştirmeler kabul edilmez.
9. Hızlı çekim fotoğraflar yada dijital kalite fotoğraflar kabul edilmemektedir. Fotoğraflar, standart muamele gerektiren film kullanılarak, standart tek lens refleks tipi fotoğraf makinesi ile çekilmelidir.

DS-160 Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formudur. Bu form, firmamız tarafından size verilecek ve hatasız bir şekilde doldurmanız sağlanacaktır.
Diploma veya Öğrenci Belgesi (Amerika Öğrenci vizesi için geçerlidir.)
Mezun durumda iseniz geçici çıkış belgesi veya diploma fotokopisi, öğrenci iseniz son bir kaç hafta içinde alınmış öğrenci belgesi. Eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkıyorsanız, okuldan izinli veya kaydınızı dondurabileceğinize dair yazı almalısınız.
Kapalı zarfta mühürlenmiş  transkript.
Eğitim Sertifika ve Belgeleri (Amerika Öğrenci vizesi için geçerlidir.)
Daha önce dil kursuna gittiyseniz devam sertifikası veya okuldan alınmış hangi sürelerle hangi kura gittiğinize dair devam yazısı, varsa aldığınız veya almakta olduğunuz sertifika programları, meslek eğitim programları vb belgeler

Vukuatlı nüfus kayıt örneği
Mali Durum Belgeleri

Aşağıda açıklanan belgelerle, yurtdışında bir işte çalışmadan, tamamen kendi imkanlarınızla eğitim alacak düzeyde maddi olanaklara sahip olduğunuzu ispatlamalısınız. Bankada en az 3 ay süreyle hareket gören nakit birikiminiz olmalıdır. Birikimleriniz tamamen size veya ailenize ait olmalıdır. Göstereceğiniz paranın kaynağı çok önemlidir.

Öğrenciyseniz (veya bir işte çalışmıyorsanız)

 • Ailenizin tüm ev ve arsa tapu fotokopileri
 • Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri
 • Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı
 • (Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri
 • Kredi kartı ekstreleri
 • (Aileniz maaşlı çalışıyorsa) Çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3 aylık maaş bordroları, (SSK'lı iseler) SSK işe giriş bildirgesi
 • (Aileniz serbest çalışıyorsa) Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı
 • (Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri
 • (Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri

Kendi işinizi yapıyorsanız veya bir yerde çalışıyorsanız

 • Ailenize ve size ait olan tüm ev ve arsa tapu fotokopileri
 • Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri
 • Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı
 • (Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri
 • Kredi kartı ekstreleri
 • (Maaşlı olarak çalışıyorsanız) Çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı, eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza
 • sirküsü, son 3 aylık maaş bordrolarınız, (SSK'lı iseniz) SSK işe giriş bildirgesi
 • (Serbest çalışıyorsanız) İşyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı, imza sirküleriniz, (varsa) Şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye
 • durumunu belirten resmi yazı ve son 3 aylık hareketi gösteren hesap ekstresi
 • (Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri

*18 yaşından küçük olan başvuru sahipleri için tek başlarına seyahat edebileceklerine dair noter onaylı muvafakatname.

Amerika Vize Başvuru Ücreti

Vize başvuru ücreti 160 ABD Dolarıdır. Bu ödeme dilerseniz kredi kartınızla online ortamda, dilerseniz de size özel alınmış olan makbuz numaranızla herhangi bir AKBANK şubesine yatırılabilir. AKBANK a ödeme yapanlar için 2 iş günü sonrası randevu alınmaktadır. Kredi kartıyla ödeme yaptığınızda ise beklemeden anında randevu alınabilmektedir. Vizeniz onaylansın veya onaylanmasın, bu ücret iade edilmez.
Öğrenci vizesine başvuracak olanlar için 200 USD SEVIS ücreti. Bu ücret yalnizca kredi kartınızdan online ortamda danışmanlarımız aracılığıyla çekilir.

Vize Başvuru işlemleri
ABD vize işlemleri diğer ülkelere göre bazı farklılıklar göstermektedir. Yukarıda detayladırmış olduğumuz vize evrak ve prosedürleri genel bir bilgi amacını taşımaktadır. Eğitim danışmanınız, bu işlemleri size detaylı olarak açıklayacak ve her işlem aşamasında size özel yönergeleri ile vizenizi problemsiz almanız için yardımcı olacaktır.

Amerika vize başvuru işlemleri online olarak yapılmaktadır.Vize başvurunuz esnasında vize memuru sizi ufak çaplı bir mülakata alacaktır. Bu mülakat sonrasında başvurunuzun onaylanması akabinde,  UPS kargo ücreti ödemeniz istenecek ve pasaportunuz UPS kargo servisi tarafından adresinize teslim edilecektir. Bu ödemeyi kredi kartı, dolar veya TL olarak ta yapabilirsiniz.

amerika vizeAmerika Vize danışmanlık

Amerika Vizesi işlemleri ile kişisel olarak uğraşmak ve bunların, yukarıda da listelediğimiz üzere, bir dolu prosedürünü en baştan öğrenmek, ve bunları uygulamak özellikle bunu yapmaya vaktiniz de yoksa, gayet meşakkatli bir iştir. Özellikle de daha önce böyle bir tecrübeniz yok sa, yanlış yapma ihtimâliniz oldukça yüksektir. O nedenle size, konusunda uzman bir “vize danışmanlığı” şirketi kullanmanızı kesinlikle öneriyoruz.

Vize danışmanlık hizmetimiz ile ilgili tüm detaylar için lütfen yukarıdaki vize danışmanlık sekmemize göz gezdirebilir  ya da bize iletişim sayfamızı kullanarak yazılı olarak ta ulaşabilirsiniz. Sizlere, Amerika vizeniz konusunda hizmetlerimizle yardımcı olmak bizi memnun edecektir. izmir vize merkezi